Meksaş Endüstriyel Mutfak ve Soğutma San. Tic. A.Ş.
MEKSAŞ ENDÜSTRİYEL MUTFAK VE SOĞUTMA
Ayran Makinesi

Ayran makinesi tüm modellerinde 304 kalite AİSİ krom nikelden yekpare kapalı sitem kazanda ayran üretimi gerçekleştirilmektedir. Bu sayede ayran hijyen olarak yayık ayran tipinde üretimi gerçekleşmektedir.

Ayran makinesinin camları kırılmaz. (TEMPERED) cam olarak üretilmektedir. Cam birleşimlerinde ek parça arada ek direk vs bulunmamaktadır bu sayede cam cama temas etmekte ayranın bakteri üretebileceği herhangi bir zemin oluşumu söz konusu değildir.

Ayran makinelerinde ayran dolumu için özel dolum düzeneği bulunmaktadır, bardak doldurma işlemi yapılırken özel tasarım sayesinde elin kazan üzerinde dolaşımı engellenmekte bu sayade de hijyenik ortamın devamı mümkün olmaktadır.

Ayran makineleri tam otomatik olarak belirli sürelerde çırpma işlemini yapıp belirli aralıklarla dinlendirmektedir bu sayede ayran oluşumu tam kıvamında gerçekleşmekte ve lezzet ve nefaseti korunmaktadır.

Ayran makinelerini tüm aktarma ve fittings malzemeleri 316 kalite 18/10 krom nikelden meydana gelmiş olup ayran aktarım işlemi gıda hortumuyla ve kapalı sistem içinde yapıldığından Dünyada gıdada kullanılan tüm gıda üretimine uygun malzeme ve üretim şekliyle gıda üretim şartlarına tam olarak uyum sağlamaktadır.

Ayran makinelerimiz Avrupa ürün giriş pasaportlu olan CE belgesine sahiptir, bir çok Avrupa ülkelerinde makinelerimiz satışı yapılmakta olup bu sayede milli kültürümüzün enfes içeceği olan yayık ayranı tüm Avrupa hatta tüm dünyada tanıtımın gerçekleştirmede çok önemli bir rol oynamaktadır, kısaca bahsetmek gerekirse Ayran makinelerimiz aşağıdaki ülkelere halen satışı yapılmaktadır.

Almanya, Hollanda, Belçika, Avusturya, Yunanistan, Bulgaristan, İngiltere, Bosna Hersek, Makedonya, Arnavutluk, Japonya, Avusturalya, ABD, Kanada, Suudi Arabistan, Suriye, Irak, Azerbaycan, Kuveyt, Özbekistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Türkmenistan, yakında Güney Amerika ülkeleriyle de ihracatımız gerçekleşecek ve tüm dünyanın en sağlıklı içeceği olan ayranla kacuşmasına katkıda bulunmanın gururunu yaşamak istiyoruz.

Ayranmatik Kullanma Klavuzu

Ayranmatik

İngilizce Ayranmatik