Meksaş Endüstriyel Mutfak ve Soğutma San. Tic. A.Ş.
MEKSAŞ ENDÜSTRİYEL MUTFAK VE SOĞUTMA
Balık Teşhir Dolapları

Meksaş Endüstriyel Mutfak ve Soğutma Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketinin tasarım ve imalatı olan balık teşhir üniteleri, deniz ürünlerinizi sterilize ortamda yaklaşık olarak 2 hafta aynı tazelik, dirilik ve canlılıkta depolarken, standart ya da isteğinize bağlı olarak özel tasarımları sayesinde mekanınızın estetik kaygısına yanıt verip, led aydınlatması ve üst kapak aynası ile birlikte müşterilerinizin ilgilerini ve dikkatlerini çekmenizi sağlayacaktır.

Balık teşhir ünitelerimizde patenti bize ait olan, vakum sistemi yer almaktadır, bu sistem ile birlikte her on dakikada bir iç ortamdaki hava dışarıya atılarak, taze hava ile sirkülasyonu sağlanmaktadır. Bu sayede ünite havuzundaki bakteri kaynaklı kötü koku oluşumunun, deniz ürünleri üzerine sinerek tatlarının bozulmasına ve depo ömürlerinin kısalmasına engel oluyoruz.

Ünitelerimizin soğutma işlemlerini işlevine uygun kompresör kapasitesindeki Embraco motorları kullandığımız statik soğutma sistemleri ile gerçekleştiriyoruz, 1 dereceden –4 dereceye kadar soğutma imkanı sağlayan ürünlerimizde sıcaklık kontrolünü, Endkon MK-30 kontrol panelleriyle sağlıyoruz.

Şok soğutma özelliği ile birlikte sıcaklık hızla düşürülür ve yükleme yapıldıktan sonra ünitenin optimum sıcaklık değerine ulaşma süresi kısaltılarak, bakteri yoğunluğunu minimize ediyoruz.

Teşhir ünitelerinde sergilenen deniz ürünlerinin depolara taşınması süresince, oda sıcaklığındaki hava ile temas kurması olumsuz bakteriyel organizasyonların artmasına neden olurken, ünitelerimizin depolama özelliği sayesinde ürünlerinizin depolara taşınma ihtiyacını gidererek bu durumun önüne geçmiş oluyoruz.

Ürünlerinizin temas edeceği tüm yüzeyler en ufak cıvatasına kadar paslanmaz krom çelik kullanarak üretilmiştir, bu sayede teşhir ünitelerimiz uzun süreli kullanım ömrüne sahiptir.

İsteğiniz doğrultusunda farklı renk ve kaplama seçenekleriyle standart yada özel tasarım balık teşhir ünitelerimiz ile mekanınıza estetik değer katarken, ayna ve deniz ürünlerinin yer aldığı havuz etrafında yer alan led aydınlatmalar sayesinde ürünleriniz daha fazla dikkat çekecek, üst kapağında bulunan ayna sayesinde deniz ürünlerinizi, müşterilerinize mekanınızın farklı açılarından sergileme imkanı bulacaksınız.

Balık Teşhir Üniteleri
Assos-Cunda-Dardanos

Şık dizaynı, kolay kullanımı ve ekonominize olan katkısıyla yepyeni MEKSAŞ Balık Teşhir ürünleri sizlerin huzurunda...
ASSOS ve CUNDA modellerimizle hem size şık bir görünüm sunuyoruz, hem de tecrübemizle kaliteyi ve kolay kullanımı sağlıyoruz..

-CUNDA ve ASSOS Balık Teşhir ile deniz ürünleri, sağlıklı paslanmaz havuzda soğutularak sunumu yapılır.
-Hava temasını kesen özel kapağı sayesinde deniz ürünleriniz nemini ve canlılığını kaybetmez, uzun süre taze kalır.
-Özel tasarladığımız üst üste gelen iki adet kapak sayesinde dış ortamdan gelebilecek toz, haşerat vb. dış etkenlere karşı daima koruma ve hijyen sağlar.
-Üst kapağına monteli ayna ve aydınlatma sayesinde uzun mesafelerden bile mükemmel teşhir sağlar.
-Soğutma sistemi evaporatör ve zemin soğutması olması sayesinde deniz ürünleri nemini kaybetmez, ideal soğukluk derecesiyle ilk günkü gibi parlak, canlı ve diri görünümünü uzun süre muhafaza eder.
-Deniz ürünlerinin temas ettiği tüm yüzeyler, 304k 18/8 cr nikel paslanmaz çelikten yapıldığı için uzun yıllar hizmet verir.
-Tekerlekli olması sayesinde mekanınızın her köşesine kolaylıkla uyar ve servis olanağı sağlar.
-Ürünümüz Tarım ve Köy işleri Bakanlığı şartlarına ayrıca gıda tüzüğüne uygun malzemelerle üretim yapmaktadır.


Assos Balık Teşhir Üniteleri

-Gün ışığı aydınlatma
-Hava temasını kesen şeffaf iç kapak
-Evaporatör ve zemin soğutma
-Dijital termostat


Cunda Balık Teşhir Üniteleri

-Gün ışığı aydınlatma
-Hava temasını kesen şeffaf iç kapak
-Evaporatör ve zemin soğutma
-Dijital termostat


Dardanos Balık Teşhir Üniteleri

Gün ışığı aydınlatma
Hava temasını kesen şeffaf iç kapak
Evaporatör ve zemin soğutma
Dijital termostat