Meksaş Endüstriyel Mutfak ve Soğutma San. Tic. A.Ş.

Endüstriyel Mutfak Servisi Nedir?

Endüstriyel mutfak servisi denilince akla ilk gelenlerden, paslanmaz çelikten üretilerek yapılan hemen hemen her kullanıma uygun mutfak gereçlerinin, mutfak ürününün son kullanım şekline kadar hazırlanmasını sağlayan yapıya endüstriyel mutfak servisi denir. Her alana hizmet verebilecek endüstriyel mutfak servisi firmaları mutfakların ihtiyacını giderebilecek ve uzun vade de kullanıma uygun olarak oldukça kaliteli yıpranmaz ürünleri ve mutfak aletlerini sağlayıp satışını yapmaktadır.

Endüstriyel mutfak servisi hizmet sektörü epey geniştir.

Fırın mutfağı, Otel mutfağı, Restoran mutfağı, Lokanta mutfağı, Bar mutfağı, Askeri tesis mutfağı, Hastane mutfağı, Pastane mutfağı, Okul mutfağı, Yurt mutfağı, Cafe mutfağı, Catering mutfağı, Dinlenme tesisi mutfağı, Gemi mutfağı, Medikal ürünler vb.

Endüstriyel Mutfak operasyon süreçleri;
DEPOLAR

Soğuk hava depoları; et soğuk oda-sebze soğuk oda-deep freeze (derin dondurucu) ayrıca kendi aralarında da gruplandırılabilir.
Kiler odaları-günlük depolar

ANA MUTFAK

Hazırlık bölümü; et, tavuk, balık hazırlık, sebze hazırlık, hamur hazırlık.
Pişirme Bölümü; Pişirme ocakları fırınlar, davlumbazlar.
Bulaşık yıkama bölümü; bulaşık alma grubu, bulaşık yıkama grubu, istifleme grubu.

SERVİS MUTFAĞI

Servis hazırlık üniteleri
Sıcak servis üniteleri
Soğuk servis üniteleri
Nötr servis üniteleri
Hareketli Servis üniteleri
Mutfak ölçüleri alınırken dikkat edilecek hususlar

Her sektöre uygun endüstriyel mutfak kurmak için öncelikle mutfak ve servis mutfağı kurulacak mahallin görülmesi gerekmektedir. Duvar ölçüleri alınırken kolonlar, kirişler, su, elektrik, baca, tesisat, pencere ve kapılar göz önünde bulundurularak dikkatli vaziyette alınmalıdır.

Kapı girişleri dönüşleri-merdiven boşlukları imalatı yapılacak olan mutfak ürünlerinin geçişini zorlaştıracak vaziyetteyse mutfak malzemeleri mevcut mahale göre imal edilmelidir. Ölçüsü alınan mutfak ve servis mahalinin uygun bir şekilde 3 boyutlu projelendirmesini yaparak mutfağımızı bitmiş olarak görebiliriz.

Proje ve fiyat onaylandığında anlaşma şekline uygun vaziyette mutfak malzemeleri imalatına başlanabilir. Mutfak mahalli mutfak gereçlerinin montajına uygun haldeyse montajları yapılarak endüstriyel mutfak kurulmuş olur.

Endüstriyel Mutfak Ekipmanları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bize Ulaşın